Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napíšu Vám jen něco málo o myškách,protože jejich chov není vůbec složitý.:

Živí se potravou pro malé hlodavce,někdy můžete přidat i trochu zrní pro andulky,slunečnicová semínka.Dále jim dávajte ovoce a zeleninu.

Ochočování také není vůbec složité.Myšky koušou spíš,když jim něco hrozí,nebo když mají strach.Jednoduše vložte do myšího příbytky ruku a nechte myšku aby si zvykala na váš pach.Když už se vaší ruky nebude tak bát a začne vám na ni lozit můžete ji v klidu vytáhnout ven z příbytku,ale musíte dávat pozor,aby vám z ruky nevyskočila!Zprvu si ji nedávejte,jako cvičeného potkana,na rameno,ale v úkrytu z vašich rukou.Podávejte pamlsky a netrestejte za to,že na vás myška ,,hodila bobek",aby si vás myška spojila se svým přítelem,a  ne s nepřítelem,kterého se má bát.

Příbytek si zvolte sami.Ale nejlepší je pro myšku klec.Akvárko pro ni není moc vhodné,protože myška po mřížích klecí šplhá a klec je více větraná.

Já jsem v životě měla 4 myšky(3 kluky a 1 holku) a jednou jsem s kamarádkou odchovala mladé.

Do společného příbytku k sobě můžete dát skupinu holčiček,samečka a samičku(při očekávání mladých oddělit),ale dva samečky spolu můžete chovat pouze pokud jsou z jednoho vrhu,nebo pokud je to tatínek se synáčkem.Skupina samečku,nebo skupina samečků a samiček či jedné samičky se moc nedoporučuje,nedoporučuji to ani já.

Myšky milují běh v kolečku a různé prolízačky,ale běh po pokoji také moc nedoporučuji.Myšky jsou malé a snadno vlezou do každé skulinky a umí také šplhat.

Uvidíte,že jsou to velmi chytří a hodní tvorečkové.

Jestli si vyberete samečka nebo samičku je jen na vás,neplatí zde,že sameček zapáchá více než samička.Můžu to potvrdit z vlastních zkušeností.

Samičky jsou jen více kolektivnější.Jinak bude myškám lépe,když je nebudete chovat samostatně.

Mockrát se nestává,že by samička při porodu zemřela nebo by nastaly nějaké komplikace,často se ani o tom,že samička porodila neví.Samička rodí buď brzy ráno nebo v pozdějších večerních hodinách.

Myšky jsou také dobrými a nenáročnými společníky proto,že nejsou nemocné.Samozřejmě že i myška může onemocnět,ale to se stává velmi málo!!!

Myška se dožívá 2 let,ale můj myšák se dožil 3 let.Záleží na péči a společnosti.

Někdo by řekl,že smrt myšky nemůže vůbec bolet(páníčky),ale když mi myšáci a myška umřeli,vždy mi to bylo hrozně líto,několikrát jsem i brečela,protože náš vztah byl velmi dobrý.Byli jsme nerozluční přátelé.Nejvíce s Piškym a Mikim

To co jsem vám zde napsala,nepochází z knížky,ale z vlastních zkušeností!

                Tak to prosím nekoupírujte.Dík